MANIFEST (Txec)

MANIFEST za zachování kina Alhambra

Kino Alhambra NEMŮŽE skončit:
10 pádných důvodů.

Kino Alhambra bude nuceno zavřít, pokud se nám všemnepodaří získat částku nutnou k pořízení digitální technikynezbytné k jeho zachování. Existuje mnoho důvodů, jenžnás vybízejí k tomu, abychom se v této věci zapojili. Zde je 10z nich:

Protože se jedná oinstituci, která našla útočiště ve stoleté secesní budově v historickém centruměsta hlásícího se k tomuto slohu.

Protože se jedná okulturní zařízení, které ve městě Garriga uvádí filmy již 85 let.

Protože posledních30 let jeho vedoucí Josef Maria Miró se svou rodinou nabízí obyvatelůmměstečka, regionu i všem Kataláncům bohatý a rozmanitý program všech žánrů.

Protože kroměširoké škály komerčního, nezávislého i autorského filmu poskytuje své prostory různýmaktivitám institucí obce.

Protože se zdalekanespokojuje s běžným programem a zařazuje v rámci svých projekcí takévystoupení režisérů, herců, producentů a filmových štábů, jenž projevili svůjzájem.

Protože prezentujea propaguje tvorbu místních autorů, umělců i techniků, čímž přispívák jejich profesionálním úspěchům.

Protože vždy, když jeto možné, uváděním filmů našich autorů se také aktivně angažuje v katalánské kinematografii.

Protože zároveň věnujezvláštní pozornost jazyku a upřednostňuje projekce v katalánštině, a to hlavněu filmů pro děti.

Protože jde bohuželo jedno z mála kin, která v Katalánsku přežívají mimo nákupní centra;jedná se tedy o výjimečnou kulturní instituci, již je třeba zachovat.

Protože jde hlavněo to, že nám přináší potěšení, kulturní rozvoj i zábavu. Nyní je tedy na nás,abychom vyjádřili své poděkování.

Z těchto důvodůžádáme obyvatele města Garriga, zdejšího regionu i všechny milovníky filmů akultury v celé zemi, aby podepsali tento manifest a v rámci svýchmožností finančně přispěli na kampaň iniciovanou filmovým klubem Garrigak záchraně kina Alhambra. Mnohokrát děkujeme!

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada

Gràcies per contactar amb nosaltres!